تبلیغات
منتظران ظهور امام زمان مهدی علیه السلام صلوات : اللّهُمَّ صَلِّ علی مُحَمَّدْ وَ آلِ مُحَمَّدْ وَ عَجِّلْ فَرَجَهُمْ وَحْشُرْنا مَعَهُمْ وَالْعَنْ أعْدائَهُمْ اَجْمَعینْ - پسر دایى معاویه ولى یكى از طرفداران پایدار على علیه السلام

حدیث روز

منتظران ظهور امام زمان مهدی علیه السلام صلوات : اللّهُمَّ صَلِّ علی مُحَمَّدْ وَ آلِ مُحَمَّدْ وَ عَجِّلْ فَرَجَهُمْ وَحْشُرْنا مَعَهُمْ وَالْعَنْ أعْدائَهُمْ اَجْمَعینْ

معاویه و پسر دایى خود
((محمد بن ابى حذیفه )) پسر دایى معاویه بود ولى یكى از یاوران و طرفداران پایدار على علیه السلام به شمار مى رفت ، معاویه به واسطه علاقه اى كه او به على علیه السلام داشت دستگیرش نموده مدتى او را به زندان انداخت یك روز با اطرافیان خود مشورت كرد كه اگر صلاح مى دانید این نادان (محمد بن ابى حذیفه ) را از زندان خارج كنیم به سوى خود راهنمایى اش كرده امر نماییم على علیه السلام را سب كند و در ضمن از گرفتارى زندان راحت گردد.
همه موافقت كردند. دستور داد او را از زندان بیاورند وقتى حاضر شد معاویه گفت : محمد! هنوز وقت آن نرسیده كه دست از محبت و پشتیبانى على بردارى و از این گمراهى برگردى ؟ نمى دانى كه عثمان كشته شد، عایشه و طلحه و زبیر به خونخواهى او قیام كردند. چون على پنهانى مردم را به ریختن خود عثمان وادار كرده بود. ما انتقام خون او را مى خواهیم بگیریم ، محمد بن ابى حذیفه پاسخ داد:
معاویه تو مى دانى من از همه خویشان تو به تو، نزدیكترم و بهتر از همه به حال تو آشنایى دارم ؟ معاویه جواب داد: بله ! همین طور است : محمد گفت : پس با این خصوصیات سوگند به خدا كشنده عثمان را جز تو نمى دانم زیرا هنگامى كه عثمان تو و امثال تو افراد ستمگر را به حكومت منصوب كرد، مهاجر و انصار پیوسته پیشنهاد مى كردند كه شماها را از حكومت عزل نماید و ریشه ظلم را براندازد او هم از بر كنار كردن شما امتناع مى ورزید از این رو آنچه به او رسید به واسطه كردار تو و امثال تو بود. طلحه و زبیر نیز از كسانى بودند كه مردم را بر كشتن عثمان تحریص ‍ مى نمودند.
معاویه ! خدا را گواه مى گیرم از هنگامى كه در جاهلیت و اسلام تو را مى شناسم هیچ گونه تغییرى نكرده اى و از اسلام و فضائل اخلاقى آن كمترین بهره اى نبرده اى و ذره اى نیز از كردار ناپسندت كاسته نشده است ، دلیل گفتارم همین است كه مرا به واسطه حب و دوستى على علیه السلام سرزنش مى كنى با این كه سپاهیان و هواداران امیرالمؤمنین على علیه السلام همه از مردمان شب زنده دار و پیوسته روزه گیر همه از مهاجرین و انصارند، اما اطرافیان تو را مردمانى منافق و دورو تشكیل داده اند آزادشدگانى كه از ترس ، اسلام آوردند و بندگانى كه از قید بردگى رهایى یافتند. آنها را تو در دینشان فریب دادى ، گوهر ایمانشان را گرفتى ، ایشان نیز دنیاى تو را پسندیده از آن راه تو را فریب دادند. آنچه انجام داده اى خودت خوب مى دانى و آنها هم آنچه كرده اند خبر دارند!
سوگند به خدا كه براى همیشه على علیه السلام را به خاطر رضاى خدا و پیامبرش دوست مى دارم و تو را به خاطر خدا و پیامبرش دشمن ، و تا جان در بدن دارم در این عقیده استوار و ثابت خواهم ماند.
معاویه كه از شدت خشم و غصب به خود مى پیچید دستور داد او را به زندان برگردانند، و آنقدر در زندان نگهش داشتند تا از دنیا رفت و روحش به فردوس جنان پر كشید.

نویسندگان

نظرسنجی ظهور نزدیک

  آیا به نظر شما ظهور نزدیک است؟

PageRank Get our toolbar!

فال انبیاء

فال انبیاء

در خبرنامه سایت عضو شوید. در قسمت اول (نام) و در قسمت دوم (ایمیل) خودتان را وارد نمائید با تشکر از شما منتظر عزیز.

گالری عکس

  > اللّهُمَّ صَلِّ علی مُحَمَّدْ وَ آلِ مُحَمَّدْ وَ عَجِّلْ فَرَجَهُمْ >
 • آخرین پست ها

آمار وب سایت

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
۞ google translate * مترجم گوگل ۞


استخاره آنلاین با قرآن کریم


تعبیر خواب آنلاین


  اِلهى عَظُمَ الْبَلاَّءُ وَ بَرِحَ الْخَفاَّءُ وَانْكَشَفَ الْغِطاَّءُ وَانْقَطَعَ الرَّجاَّءُ وَ ضاقَتِ الاْرْضُ وَ مُنِعَتِ السَّماَّءُ و اَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَ اِلَیْكَ الْمُشْتَكى وَ عَلَیْكَ الْمُعَوَّلُ فِى الشِّدَّةِ وَالرَّخاَّءِ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ وَ الِ مُحَمَّدٍ اُولِى الاْمْرِ الَّذینَ فَرَضْتَ عَلَیْنا طاعَتَهُمْ وَ عَرَّفْتَنا بِذلِكَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلا قَریباً كَلَمْحِ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ یا مُحَمَّدُ یا عَلِىُّ یا عَلِىُّ یا مُحَمَّدُ اِكْفِیانى فَاِنَّكُما كافِیانِ وَانْصُرانى فَاِنَّكُما ناصِرانِ یا مَوْلانا یا صاحِبَ الزَّمانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ اَدْرِكْنى اَدْرِكْنى اَدْرِكْنى السّاعَةَ السّاعَةَ السّاعَةَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ